Komentarze umieszczane bezpośrednio w formułach

Oferowane przez program Excel możliwości tworzenia komentarzy doskonale nadają się do opisywania działania bardziej zaawansowanych formuł. W komentarzu można umieścić dowolny opis działania formuły i wykorzystywanych przez nią argumentów, aby po dłuższym czasie bez problemu móc ustalić jej przeznaczenie. Chciałbym pokazać inną, bardziej dyskretną metodę opisywania formuł. Sztuczka polega tu na wykorzystaniu rzadko używanej funkcji Excela, a mianowicie funkcji L.

Czytaj więcej...

Zmiana kształtu komentarza

Jeśli komentarze w postaci "żółtych karteczek" o kształcie prostokąta, znudzą Ciebie, można bardzo szybko to zmienić. Ponieważ, będzie nam potrzebne jedno z narzędzi do rysowania - na początku umieścimy jego przycisk na pasku narzędzi "Szybki dostęp".

Czytaj więcej...

Zdjęcia produktów w ofercie

Każda oferta przetargowa będzie bardziej profesjonalna jeśli umieścimy w niej zdjęcia produktów - w dodatku zdjęcia umieszczone w pojawiających się komentarzach - a nie w oddzielnych komórkach arkusza. Klient najeżdżając myszką na nazwę produktu automatycznie zobaczy zdjęcie oferowanego wyrobu. Wstawianie zdjęć do komentarzy rozpoczniemy od:

Czytaj więcej...

Drukowanie komentarzy wstawionych do arkusza

Komentarze "żółte karteczki" przyklejone do arkusza w miejscach wymagających dodatkowych objaśnień, zwłaszcza w zestawieniach finansowych lub instrukcjach są czasami na tyle istotne, że warto je wydrukować wraz z właściwymi wynikami analizy. Domyślnie komentarze nie są drukowane. Aby to zmienić:

Czytaj więcej...

Komentarze w Excelu

Komentarze - dodatkowe notatki przypisane do komórek, w których można zapisywać dodatkowe objaśnienia i wskazówki pomocne w wypełnianiu arkusza lub przy jego późniejszej modernizacji - domyślnie niedrukowane i niewyświetlane na stałe (pojawiające się dopiero po naprowadzeniu kursora myszy na komórkę).

Czytaj więcej...