Autodopasowanie pola komentarza w Excelu

Komentarze w arkuszu kalkulacyjnym Excel są bardzo przydatną opcją głównie w sytuacji, gdy w arkuszu znajdują się skomplikowane formuły i funkcje. Docenimy ich przydatność w sytuacji, gdy po dłuższej przerwie wrócimy do skoroszytu, wówczas dzięki notatkom będzie można szybko zorientować się co zawiera arkusz i skąd biorą się poszczególne obliczenia. Wstawiając komentarz często, problematyczne staje się, gdy pisząc dłuższą notatkę nie mieści się nam cała informacja.

Musimy wówczas ręcznie dopasowywać rozmiar komentarza - w takiej sytuacji przydatne byłoby autodopasowanie jak w przypadku zawartości komórek. Okazuje się, że podobne polecenie można zastosować do komentarzy wstawianych do arkusza. Rozwiązanie zaprezentuję na prostym przykładzie. Na zaprezentowanym rysunku wstawiliśmy do komórki C2 komentarz, którego końcowy fragment jest niewidoczny.

Aby w całości był widoczny należy:

  • przejdź do edycji komentarza, wciskając kombinację klawiszy Shift+F2, potem kliknij jego krawędź i wciśnij klawisze Ctrl+1;
  • w wyświetlonym oknie przejdź do zakładki Wyrównanie;
  • zaznacz pole Rozmiar automatyczny i kliknij OK.

Drogi Czytelniku, jeśli Ty również jesteś pasjonatem Excela, stosujesz ciekawe triki w codziennej pracy, błyskawicznie tworzysz nietypowe formuły i funkcje - gorąco zachęcam do dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami na stronie www.excelowo.pl.

Pojedyncza osoba może zdziałać niewiele, a wszyscy razem możemy stworzyć coś wielkiego!